Hacked by Test

Hacked by Test

Hmmmn

Main_Enermax_Fans

Šįkart apžvelgsime kompanijos Enermax 12cm ventiliatorius: Apollish, Cluster, Everest ir Magma.

Bendra iformacija

Tai 4 skirtingi ventiliatoriai, kurie skiriasi ne tik savo išvaizda, bet ir techninėmis savybėmis – tai yra sukimosi greičiu, triukšmo lygiu, švietimo galimybe. Ventiliatoriaus aušinimo efektyvumas priklauso nuo prapučiamo oro kiekio, o jo daugiau prapučiama, kuomet ventiliatorius greičiau sukasi. Todėl aušinimo kokybės testą laimės savaime aišku, kuris greičiausiai suksis, o gal klystame?

Taigi, kuom šie ventiliatoriai išsiskiria iš kitų. Visų pirma išvaizda. Mano manymu, tai gražiausi kol kas Techpill.lt turėti ventiliatoriai. Kokybės atžvilgiu jie irgi nenusileidžia kitiems.

Antra, Enermax patentuota Twister Bearing technologija, kurios dėka, jie ilgaamžiškesni, bei tyliau veikia.

twister_bearing_tech

Trečia. Nuimamos ventiliatorių mentelės. Kas yra valę ventiliatorių nuo dulkių, kuris daugiau nei vienerius metus sukosi, supras, kodėl tai labai erzinantis darbas.

Apollish_5_techpill

Na o dabar stumpai apie kiekvieną atskirai.

Apollish

apollosh_specTai brangiausias iš šių visų ventiliatorių – apie 54 Lt, bet tuo pačiu ir gražiausias ir greičiausias. Blizgus raudonas paviršius, aplinkui išdėstytos LED lempos, temperatūros jutiklis, LED-išjungimo mygtukas. Jei to negana, prie jo yra pridema ir guminiai montavimo varštai, bei Molex perėjimas į 3-Pin laidą. Ventiliatoriaus greitis yra reguliuojamas šilumos jutikliu. Tai papildomas laidelis su termometru.

Apolish gali būti mėlynos, žalios, raudonos ir sidabrinės spalvos.

Apollish_2_techpillApollish_4_techpill

Apollish_6_techpill

Magma

magma_spec

Tai vienintelis nešviečiantis ventiliatorius ir visos draugijos. Jis turi visas tas pačias technologijas kaip ir kiti (Twister Bearing, nuimamas mentes), bet jo koziris, kad jis gali dirbti aplinkoje, kurios temperatūra yra iki 85 laipsnių.

Pakuotėje yra ir guminiai, ir metaliniai tvirtinimo varžtai, bei perėjimas iš 4-pin molex laido į 3-pin. Magma kaina apie 34 Lt.

Magma_2_techpillMagma_4_techpill

Cluster

cluster_specCluster pasižymi mažesniu greičiu nei kiti, todėl jis yra tylesnis. Kadangi jis turi 4-pin jungtį,  jo gretis gali būti reguliuojamas programiškai. Cluster ventiliatoriaus šonuose yra išpjautas Enermax pavadinimas.

Į pakuotę įeina tie patys guminiai ir metaliniai varžtai, bei perėjimo laidas iš 4-pin molex į 4-pin. Cluster kaina apie 44 Lt.

Cluster_2_techpill

Cluster_5_techpill

Cluster_6_techpill

Everest

everest_spec

Ventiliatorius Everest taip pat turi šilumos jutiklį, kuris leidžia pagal korpuse esančią temperatūrą reguliuoti sukimosi greitį. Tai lėčiausias ventiliatorius iš visų keturių. Everest’o baltas LED lempas galima išjungti mygtuko pagalba. Beto tai vienintelis permatomos plastmasės korpusą turintis ventiliatorius.

Su pakuote kartu gausite guminius ir metalinius varžtus, molex perėjimą ir lipdukus ant mentelių (neaišku kam to reikia). Everest kaina apie 37 Lt.

Everest_2_techpillEverest_5_techpill

Everest_6_techpill

Testavimas ir išvados

Testavimo metu buvo vis dar karšta vasara, todėl kambaryje tuo metu buvo 29 laipsnių temperatūra. Testo metu visi ventiliatoriai buvo montuojami ant procesoriaus aušintuvo, taip matuojant jo temperatūrą idle ir load rėžimuose.

Kartu su Enermax ventiliatoriais buvo paimti ir Coolink, Gelid, bei originalus mano aušintuvo ventiliatorius – Alpengoehn.

Sistemos specifikacijos:

pcspec

Testo rezultatai:

idle:


load:


Išvados:

Kaip ir tikėtasi, geriausią rezultatą parodė tas ventiliatorius, kuris greičiausias – Enermax Apollish. Antroje vietoje liko Enermax Magma. Žodžiu, visi rikiuojasi pagal sukimosi greitį.

Kodėl vertėtų rinktis Enermax ventiliatorius. Enermax siūlo nuimamas mentes (lengesniam valymui), ilgaamžiškesnius guolius, šilumos jutiklius, na ir priklausomai nuo skonio gražią išvaizdą. Kainos nėra brangios palyginus su gaunama komplektacija.

Pliusai:

  • Geros aušinimo savybės;
  • Twister Bearing technologija;
  • Nuimamos mentelės;
  • LED apšvietimas arba atsparumas iki 85 laipsnių celcijaus;
  • LED išjungimo mygtukai;
  • Temperatūros jutikliai;

Minusai:

  • Apollish neturi metalinių varžtų;
  • Galėtų būti pridedami rankiniai apsukų reguliatoriai;

Ventiliatoriams suteikamas didžiausias vertinimas, nes jie suteikia vartotojams didesnę naudą, nei vien tik geras aušinimas.

enermaxfansvertin

Leave a Reply