Hacked by Test

Hacked by Test

Hmmmn

pioneerkuro

Tikriausiai dar pamenate mano praėjusį straipsnį “Kokį monitorių pasirinkti”. Šį kartą pasistengsiu padėti apsispręsti renkantis televizorių (TV). Dauguma žmonių pirkdami TV net nesusimąsto, kad jų poreikius geriau patenkinti gali ne LCD/LED o PDP (Plazma) televizoriai. Toks mąstymas natūralus, nes pastaruoju metu reklamose eskaluojami vien naujausi LCD LED TV, pagal sklindančias kalbas Plazma TV buvo lyg ir pasenusi technologija, o Europoje juos norėta, net uždrausti dėl didelių elektros sąnaudų. Tačiau laikas bėga, technologijos nestovi vietoje, todėl dabar galime pasigilinti kas vis dėlto labiau tik jums?

Plazma ir LCD technologiniai skirtumai

Nors iš pažiūros šios dvi technologijos gali atrodyti panašios (abi jos susitalpina į pakankamai ploną TV profilį), iš esmės jos yra skirtingos. Plazma ekranai, kaip ir sufleruoja pavadinimas naudoja matricą, kurioje yra maži dujiniai plazmos elementai, kurie veikiami skirtingos elektros įtampos pradeda švytėti skirtingomis spalvomis ir taip sukuria bendrą vaizdą.

LCD (liquid crystal display) ekrane viskas kiek kitaip. Skystieji kristalai yra įsprausti tarp dviejų stiklo lakštų. Iš galo jie yra veikiami fluorescencinių lempų arba LED (light emiting diods) lempučių. Kai kristalai gauna atitinkamą elektros impulsą jie sudaro skirtingą  filtrą, pro kurį praėjusi fluorescencinių lempų arba LED lempučių balta spalva įgauną tikrąją spalvą.

Kuo Plazma pranašesnis už LCD ?

Visų pirma tai kontrastas, nors kas skaitė mano senąjį straipsnį apie kontrasto svarbą tikriausiai turi neigiamą nuomonę, čia viskas truputį kitaip. Naujausi Plazma TV  dėl savo technologijos gali pasiekti net kelių milijonų statinį kontrastą (pvz. 2,000,000:1. LCD gamintojai pateikia tik abstraktaus dinaminio kontrasto duomenis. Nors LCD savo kontrastą taip pat gerina, tokio gero rezultato jie dar nepasiekė, nes dėl iš galo skleidžiamos baltos šviesos, net ir perėjus pro filtrus juoda spalva neatrodys tokia sodri kaip ant PDP).

crutchfield

Kitas aspektas, tai matymo kampai. PDP gamintojai su naujausiais modeliais pasiekė beveik tobulybę. Žiūrėti galima beveik iš 180 laipsnių kampo, iš viršaus ar apačios ir nejusti jokių spalvų ar šviesumo pasikeitimų. Tai lemia, tai, kad kiekvienas pikselis šviečia pats, vietoje to, kad būtų apšviečiamas iš galinės šviesos, kaip LCD . LCD taip pat tobulėja ir ko gero parduotuvėse jau greit bus galima pamatyti IPS matricą turinčių LCD TV  (į kuriuos žiūrint iš skirtingų kampų vaizdo spalvos nesikeičia) tačiau šiuo metu Plazma čia nepralenkiama.

Plazma pranašumui pamatyti reikėtų tamsaus kambario, tačiau jei jūsų kambarys  yra ypatingai šviesus ir gauna daug natūralios šviesos geriau rinktis LCD

Spalvų tikslumas. Nors vieningos nuomonės šioje vietoje nėra ir ko gero negali būti, vis dėlto dauguma pripažįsta, kad PDP TV turi nežymų pranašumą prieš LED LCD TV. Plazma spalvos sakoma yra natūralesnės, turtingesnės, neperspaustos, juoda be abejo yra nepakartojama, o pilkos spalvos gradacija gali siekti iki 6144 dalių, kai geriausias LCD gali atvaizduoti tik apie 1024 dalis. Plazma pranašumui pamatyti reikėtų tamsaus kambario, tačiau jei jūsų kambarys  yra ypatingai šviesus ir gauna daug natūralios šviesos geriau rinktis LCD, nes čia jis rodys tiesiog geriau.

images

Vaizdo vėlinimas plazmoje buvo ir ko gero dar ilgai liks tas faktorius dėl kurio užkietėję žaidėjai, sporto mėgėjai, veiksmo filmo mylėtojai turėtų rinktis PDP. Nors senuose antros kartos Plazma modeliuose rodant greitas scenas dar galima buvo kartas nuo karto išvysti fosforines “lago” uodegas, tačiau to jau seniai nebeliko. Naujausiuose Plazma televizoriuose vaizdo vėlinimas siekia ko gero nepastebimas 0,001 milisekundes, kai tuo tarpu geriausiuose LED LCD TV 1-2 milisekundes. Pastaroji technologija, tobulėja, bet kartu atsiranda ir brokas. Prieš metus buvo pristatyti 120Hz , o vėliau ir 240Hz palaikantys TV, kurie turėjo pagerinti lago problemą, tačiau žiūrint video tokiu dažniu, vaizdas tampa per daug “nuaštrintas” (atsirado pernelyg daug sharp’o) vaizde atsirado maži “grūdeliai”, šiukšlytės (kurie žiūrint iš toliau yra nematomi, tačiau žiūrint iš arti tiesiog gadina vaizdą) pasinaikino į video įtrauktas blur efektas. Rekomenduojama 120Hz ar 240Hz efektą išjungti visoms programoms išskyrus sportą ir 3D kiną.

3D tai nauja ir vis dar neužkariavusi masių technologija. Vis daugiau žmonių ieškodami naujo TV ir turėdami didelį biudžetą susimąsto ar verta pirkti trimatį vaizdą palaikantį televizorių. Šioje vietoje kas geriau aksiomos taip pat nėra, tačiau daugelis žmonių išbandę PDP ir aukščiausios klasės LED LCD TV vis dėlto teigė, kad tikroviškesnį trimatį vaizdą sukuria Plazminiai televizoriai. Tą paaiškinti galėtų apačioje esantis filmukas.

Tradiciškai ko gero didžiausias Plazmos pranašumas prieš LCD, tai kaina plačiekranių TV segmente. Priklausomai nuo raiškos daugeliu atvejų PDP vis dar duoda į kailį savo konkurentam iš LCD. Pirkdami didelį (nuo 42 colių) televizorių ir sumokėję virš 2500Lt gausite geresnį pirkinį nei už tokią pat kainą pirktas LCD TV ir kuo didesnė ekrano įstrižainė tuo geresnis bus Plazma televizorių kainos/kokybės santykis.

Kuo LCD pranašesnis už Plazma ?

Pirmiausiai tai aukštesnė raiška LCD televizoriuose, net ir mažiausiame 22 colių ekrane gali būti sutalpinta netgi Full-HD raiška (1920 x 1080), kiek teko matyti PDP TV tokią raišką dažniausiai gauna tik nuo 42 colių.

LCD naudoja mažiau elektros energijos nei Plazma TV ir nors su naujausiais modeliais PDP sugebėjo sumažinti energijos vartojimą iki LCD lygio iki LCD LED televizorių naudojančių “ECO” rėžimą jiems dar reikia pasitempti, nors skirtumas dabar jau tapęs minimalus. LCD daugeliu atveju yra taip pat plonesni ir lengvesni nei PDP, dėl to mažiau suprakaituosite kabindami ant sienos ar pernešinėdami iš vieno kambario kampo į kitą.

Jei TV bus pastoviai jungiamas prie kompiuterio, taip pat vertėtų rinktis LCD, nes naršant po internetą dėl statinių naršyklės mygtukų arba darbalaukio vaizdo atsiranda išdegimo galimybė.

IMG_0116-2LCD TV ekranas neišdega (screen burn-in). Šis blogybė pasireiškia tik Plazma televizoriams ir kuo senesnis modelis tuo ši problema opesnė. Pasireiškia tada, kai ilgą laiką Plazminiame televizoriuje būna paliktas statinis vaizdas. Vėliau pasikeitus vaizdui galima pamatyti įdegusius prieš tai buvusio vaizdo kontūrus. Naujuose PDP TV ši problema išspręstą įdiegus dinaminius screensaverius, antišdegimo funkcijas, bei tobulinant pačią ekrano matricą, tačiau tai vis dar lieka didžiausias Plazma televizorių minusas. Kiek teko girdėti būtent šiuo metu nepataisomai nauji PDP modeliai išdega jai statinis vaizdas paliekamas ilgiau nei 10 valandų.

Plazma televizoriai, dėl viduje esančių dujų yra jautrūs oro slėgio pasikeitimui

Aukščio skirtumas. Lėktuvuose LCD naudojama ne dėl dydžio, tačiau dėl oro slėgio esančio lėktuve. Mat Plazma televizoriai, dėl viduje esančių dujų yra jautrūs oro slėgio pasikeitimui. Dėl to virš 1900m įjungtas PDP skleis garsą primenantį, kaip senos neoninės iškabos. Tad jai gyvenate kokioje kalnų trobelėje 1900m virš jūros lygio jums derėtų rinktis LCD TV, kurio veikimo slėgis visai neįtakoja.

Kuo LCD ir Plazma panašūs ?

Tarnavimo laiku. Seniau LCD TV šioje vietoje turėdavo nugalėtojos titulą, kadangi PDP TV po ilgo laiko išblukdavo, o viduje esančios dujos šviesti pradėdavo vis blankiau. Bet tobulėjant Plazma technologijoms tarnavimo laikai susilygino. Dabar abi technologijos gali pasigirti apie 60,000 valandų tarnavimo laiku. Taigi greičiausiai jūs išmesite naudojamą TV ir pirksite naujesnį ir geresnį, nei jis pats nusibaigs. Abiejų technologijų televizorių galima gauti įvairaus dydžio. Abu priklausomai nuo modelio turi galimybę kabinti ant sienos ir abu palaiko naujausias funkcijas (3D , Wi-FI).

PDP8000_Frt

Taigi ką man vis dėlto rinktis?

Jei perkate nedidelį TV į miegamąjį, virtuvę ar statysite svetainėje vos už poros metrų nuo akių pirkite LCD, LED ar ne LED tai jau priklausys nuo jūsų biudžeto. Plazma TV reikėtų pirkti jei renkatės didelį televizorių, kalbėdamas apie didelį aš turiu galvoje nuo 42 colių įstrižainės.

Jei esate žaidimų fanatikas ir daug laiko praleidžiate prie savo xbox 360 ar PS3 gramdydami naujausius žaidimus, su kompanija sergate per kiekvienus sporto sezonus rinkitės Plazma TV, nes tik jis taip kokybiškai sugebės atvaizduoti greitai besikeičiantį vaizdą.

Jei mėgstate natūralias, švelnias, šiltas spalvas ir sodrias juodas rinkitės Plazma. Jei sėdėsite kampu į televizorių ar TV žiūrės žmonių grupė, kuriem svarbu nepasikeitę natūralios spalvos taip pat – Plazma.

Jei gyvenate tamsiame kambaryje rinkitės Plazma TV, nes ten jis atskleis tikrą vaizdo grožį. Ir atvirkščiai jei TV stovės daug natūralios šviesos gaunančiame kambaryje rinkitės LCD, nes ši technologija turi aukštesnius baltos spalvos lygius. Jei svarbu vien elektros sąnaudos rinkitės LCD. Jei gyvenate aukštai kalnuose, taip pat reikėtų rinktis LCD :).

O pabaigai duosiu vertingiausią patarimą. Geriausiai jei yra galimybė nueiti į parduotuvę ir pažiūrėti, kokį vaizdą realiai demonstruoja jūsų išsirinktas TV.

64 Responses to Kokį TV pasirinkti? LCD/LED vs Plazma


 1. algis
  Jan 23, 2011

  idomi informacija


 2. Mark
  Jan 23, 2011

  tikiuosi daug kam bus naudinga


 3. baidis
  Jan 23, 2011

  buvo naudinga, dekui


  • lapinas
   Feb 14, 2013

   be elektros daug ryja tie palsminiai


 4. Karvė
  Jan 23, 2011

  Neseniai pirkom beveik paprasčiausią LCD Samsung TV (Series 5). Pabandžiau tamsoje juodą spalvą žiūrėti – absoliučiai puikus rezultatas, jei yra bent menkiausias šviesos šaltinis, atrodo, kad TV išjungtas. Jei šviesas išjungi išvis, gali matyti tą lengvą švytėjimą. Xbox 1080p raiška irgi žaidžiasi puikiai, nors šaudyklių bandyti neteko.

  Manau, kad šioje srityje yra nemažai "egzpertizmo", kuris pasireiškia nebūtinai vien mitais, bet ir faktais, kurie realiai neturi jokios juntamos įtakos paprastam vartotojui, tačiau kartais puikiai veikia kaip placebas. Įdomu būtų padaryti eksperimentą – pastatyti paprastą LCD ir sporto aistruoliams pasakyti, kad tai plazma. Įdomu, ar matytų jie tą lag'ą ir koks būtų procentas tų mačiusiųjų :)

  P.S. Bet manau reikalingas straipsnis, nors ir po laiko, sužinojau keletą įdomių faktų.


  • Mark
   Jan 24, 2011

   Teko ne vienam forume skaityt, kad yra daug nusiskundimų apie LCD, kas žiūri lietuvišką DVB-T futbolą. Palei žaidėjos bėgioja vaiduoklių šleifai, kamuolys atrodo kaip kometa. Iš esmės paprastas vartotojas nesirinks tokio didelio tv, ir nemokės virš 2,5k tai jam ir lieka rinktis LCD, o kas žiūri į aukštesnę klasę tiem derėtų pagalvot ir apie PDP.


 5. Rukas
  Jan 24, 2011

  Dėkui už straipsnį. Surinkta tikrai aktuali informacija.

  Iš savo patirties galiu paskyti, kad tik gražiai rodančio lietuviškos DVB-T vaizdo kaip rodo plazma dar nemačiau.

  Jei šiuo metu rinkčiausi TV tai nugalėtojas būtu PDP. Man reikia gero stabėjimo kampo (Žiūrima iš virtuvės kampu, ir mėgstu žiūrėti atsigulus ant žemės. daugiau atspalvių, nėro tokio kaip aš skau plastelininio veido efekto, kuris matomas LCD.

  Sunku būtu pasakyti koks skirtumas žiūrint gerą BluRay, nes nebandžiau.

  Dar prie pasirinkimo, tai kad PDP kaina tikrai geresnė nei LCD-LED. Nes LCD tada iš vis privalumų nebeturi.


 6. Simas
  Jan 24, 2011

  Šiaip svarbiausia manau renkantis TV tai erdvė į kurią bus montuojamas TV viskas priklauso nuo jos gabaritų, jei neišeina išlaikyti atstumo/įstrižainės dydžio nominalaus santykio apie plazmą kalbėti net neverta. Ir apskritai ekranus virš 40″ labiau vadinčiau Kino o ne TV ekranais, nes žiūrėti kokias žinias ar kokią nors publicistinę laidą per didelį ekraną yra kažkaip keista ir net nemalonu. Dėl kontrasto tai čia daugiau reklaminis triukas “rinkis mane nes as ryškesnis”, esmė ta kad natūraliai aplinkoje (na išskyrus kokius tropikus ar pan.) nėra tokių didelių kontrastų tai pas mane jis būna (ant LCD) na max. kokį 50-60 iš 100, pakeliu jį tik kai žiūrių HD kokybės filmą ar Xbox pakuriu. Ir dar vienas trūkumas, kuri pastebėjau (pas tėvus plasma 42″) didelėj erdvėje TV garsas labai prastai skamba, pajungus per namų kino sistemą problema išsisprendė bet tai jau papildomos investicijos jei kalbėti apie kainos santyki plasma vs. LCD.


  • Mark
   Jan 24, 2011

   Kaip TV turi būt pagal kambario gabaritus, sutinku. Bet pats pagalvok, jei gyveni name ir svetainė didelė? tada tikrai net 42 colių gali būti per maža. Dėl kontrasto maišai, nes TV ir monitoriuose galima reguliuot tik jo intensyvuma, o kantrastas vis tiek lieka, kaip gamintojas pagamino taip.
   TV garsas nuo technologijos nepriklauso PDP ar LCD. Viskas priklauso nuo gamintojo ir modelio.


 7. FMeskas
  Jan 25, 2011

  wisa info yra teisinga, rašant straipsnį buwo įsigilinta, šaunus darbas :)


 8. Mantas
  Jan 27, 2011

  Mark, super straipsnis, ačiū. Kaip tik padėjo apsispręsti (ne tiek techniniai skirtumai, kiek paprasti patarimai – matuoti įstrižainę pagal kambario dydį, arba rinktis technologiją pagal kambario apšviestumą.

  Sekanti tema po monitorių ir TV galėtų būti video projektoriai ir jų panaudojimas buityje!!! Labai nekantraučiau :-)


 9. soul..
  Jan 29, 2011

  taip tiesą rašai, ir tai įdomu tai kad va jau plazma el.sąnaudų ir tarnavimo trukme atsigauna


 10. Rokas
  Mar 18, 2011

  mes tai turim du televizorius, vienas is ju tai LCD Samsung, pirkom is vienos internetines parduotuves (varle.lt) tai vaizdas tikrai geras ir smagu ziureti kai spalvos ryskios


 11. Kestas
  Mar 21, 2011

  daug šaunios info.,sakykite,o kaip ten su tuo tv internet,dabar labai populiarus priedas daugelio gamintojų,ar laidinis ir wifi kuo skiriasi?


  • Mark
   Mar 21, 2011

   Internet tv nėra kažkas ypatingo. Lietuviam apskritai turėtų nerūpėt, nes mes neturim internet tv paslaugų tiekėjo. JAV labai populiarus dalykas (hulu, google TV). Prijungus internet tv galima pasirinkt kokias laidas, filmus, sporto varžybas žiūrėt kada nori. Gal pažiūrėjus video aiškiau bus. http://youtu.be/yRsMszkMxG0


  • Karolis
   Jun 24, 2012

   Laidinis internetas jungiasi LAN kabeliu, jis labiau tinka kai reikia didelio greicio, wifi naudoja jusu namuose esanti wireless tinkla tai reiskia kad nereikia jokiu laidu, taciau ziurint smart kontenta tai yra video ypac aukstos kokybes 3D gali pradeti laginti ir krautis ilgiau. per wifi greitis siuntimo dazniausiai buna iki 1mb/s


 12. anonimas
  Apr 13, 2011

  Labai aciu uz straipsni, jis katik man padejio apsispresti… Nusprendziau pirkti plazma 42 coliu nors kambarys kureme jis stoves nera labai didelis, bet nera labai apsviestas o vaikinas labai megsta zaisti su xbox 360, dabar prisijunges ji prie philips lcd mazesnio tel. tai jam nelabai patinka…o koks jusu ivertinimas butu sio modelio televizoriui

  SAMSUNG PS42C450B 42″ HD Ready Plasma TV?


  • Mark
   Apr 13, 2011

   Jūsų pasirinkto TV raiška yra ypač mažai kaip 42 colių TV, patariu žiūrėti į tokius modelis, kurie jau turi Full HD. Taip pat galit atkreipt dėmesį į panasonic modelius, nes kiek žinau juose taikomos naujausios plasma technologijos.


  • TURINTIS
   Oct 22, 2011

   tik LG CINEMA 3D ,LED.


   • Mark
    Oct 22, 2011

    gal tu geriau patylėk :D


 13. Urbanas
  Apr 13, 2011

  Dėkuj tau mark'ai. Labai naudinga informacija ! Labai padėjai ;)


 14. andrius
  May 07, 2011

  sveikas straipsnio autoriau
  kaip tik db susiduriau su tokia problema ka pirkti ar lcd ar pdp. nusprendziau pirkti didely tv t.y. virs metro ystrizaines. uzstrigo du tv vienas plazminis kitas lcd. abu gan graziai rodo taciau plazmos pirkimas gazdina tuo zverisku elektros emimu nes pas mane tv neisjungiamas 12-15 val per para. taip pat gazdina tas kad nezinia tokiais veikimo tempais kiek jis laikis. gal galetum pasakyt kury geriau rinktis kad butu ilgaamziskesnis?jei gali parasyk man y email – ashandrius@gmail.com
  galbut padesi man issirinkti :)


  • Mark
   May 07, 2011

   Reikėjo paminėti modelius, neaišku tarp kokių klasių modelių renkiesi ir už kokią kainą. Šeip jau kaip rašiau tarnavimo laikas tarp šiuolaikinių modelių (bent nuo 2009) LCD ar PDP nesiskiria.


 15. Marius
  Jun 16, 2011

  Sveikas autoriau galvoju apie LED Samsung UE40C8000 arba D8000 skirtumas 200 Lt bet brangesnis C8000 nors jis tipo senesnis .Gal zinai kodel ? O cia apie plazma paskaiciau ir vel klaustukas :) Jeigu palyginus situs su plazma labai butu skirtumas ? Koki rekomenduotum plazma apie 4000 lt sumai .istr. 40-42 coliu mazdaug nes didesne nelabai ,mazas kambarys.ir butu gerai kad butu visi bajeriai kaip tuose led


  • Mark
   Jun 17, 2011

   Galbūt neaiškioj parduotuvėj žiūri D8000 šiaip tiek gražesnis tiek geresnis yra. Iš plazma gali žiūrėt į PANASONIC TX-P42GT30E, Panasonic TC-P42S30, modelį


   • Marius
    Jun 17, 2011

    samsunga rinkausi nes teko girdet kad kas liecia bajerius tai samsung cia geriausia pas juos yra viskas.Mane pgr. domina viskas su 3D ,kad per usb is disko eitu filmai ir pan.visu formatu ir internet tv. tas PANASONIC TX-P42GT30E patiko ar jame tas yra?


    • Mark
     Jun 18, 2011

     panasonic smart tv neturi kolkas, bet 3d vaizdas turėtų dar gražesnis būt dėl 0.01ms reakcijos laiko. Filmus iš usb skaitys, be to turi Ethernet (Lan) lizdą, tai galima laidą pajungus iškart iš kompo viską žiūrėt be jokių stabdymų. Dar šiais metais turėtų pasirodyt pirmi panasonic TV su 1.4Ghz procesorium, tuo pačiu ir smart tv palaikymu.


     • Marius
      Jun 18, 2011

      kada tas siemet :) nes taip planuoju kases cempionata per nauja zet ir kokia kaina galetu tokio tv but?Jei padori galima butu pakentet.


 16. pogo
  Jul 21, 2011

  plazma nelygu plazmai. Panasonic yra geris, o Samsungu daug kas skundziasi. Isdega, mirga.


 17. Saulius
  Aug 08, 2011

  Dėkoju už gerą ir informatyvų straipsnį. Po kelių vizitų į Senukus ir Topo centrą galvoju rinktis Samsung PS51D550 (51 colio 5tos klasės plazma) – ką apie jį manote? Man svarbu vaizdo kokybė (žiūrėsiu HD filmus ir kokybiškas nuotraukas), o ne 3D ir "chat'ai" (prie TV vistiek jungsiu PC), todėl rinkausi šį, o ne 6tos klasės Samsungus. Aukštesnių klasių TV jau kiek per brangūs (4000 Lt), nes TV paprastai nežiūriu.


 18. gedas
  Sep 07, 2011

  kaip bebutu tai lietuviai kazkodel yra isikibe i LCD.Kazkoks kaimietis pasake ,kad PDP yra niekam tike tai visi ir varo,kaip ir tikra lietuvio masina PASSAT,kazkas pasake kaime,kad geriausia tai taipir yra.

  As jau net pats buvau pradejas ziureti i LED,bet gerai,kad paskaiciau cia,tai vel nusipirkau PANASONIC PDP,nu super.Ir tarnavimo laikas tikrai geras,mano senukas PANASONIC PDP pirktas pries 6 metus,nusiskundimu neturiu,dar tada net 5500lt kainavo,dirba kaip priklauso.As uz plasma.Su viskuo sutinku kas cia aprasyta.


 19. Pirkėjas
  Sep 07, 2011

  Juoda spalva puikiai rodo aukštesnių ir aukščiausių klasių LCD/LED TV. Reakcija ypač greita lošiant konsolėmis, spalvos ryškesnės, o svarbiausia nėra tų atspindžių ekrane kaip plazmoje. Jei pirkčiau teliką tai tik SONY LED'ą, nes jie rodo man gražiausiai + turi daugybę naudingų funkcijų ir yra tikrai gera interjero puošmena :)


  • Mark
   Sep 07, 2011

   Ačiū už reklama :D


 20. savas
  Oct 08, 2011

  Paprastai ir suprantamai!Dekoju.Gyvenu Norvegijoje,kalnuotoje vetoveje,problema su palydovine tv.Kabeline ir tik norvegiska.Internetine TV,rusiski kanalai ir vienintele TV3.


 21. gtryu
  Nov 10, 2011

  ue40d6500 PIP realiai nera, nes yra tik 1 tiuneris, PVR nuolat reikalauja disko formatavimo, nepalaiko daug USB flashu, failu formatas SFR (Linux), neperkelsit į Windows ir jų nematysit, skype veikia tik video, tam reikia kameros, nesąmoninga audio išvestis, niekam nerekomenduoju


 22. ekranas
  Dec 03, 2011

  Dilema. renkuosi tarp sony kdl-32ex520 ir panasonic tx-l32e3e ir nenusprendziu kuri rinktis. :/ Parduotuves salonuose pusvalandi prasikankinau ziuredamas ka tras geresnis :D Kiek stebejau sony truksta kontrasto, matosi spalvu gylio skirtumas[skaiscio efetkas], o pas panasonica to nepasebejau, gal ten koks "blur" ar daznio maskavimo efektas ijungtas. Ziurejimo kampas taip pat panasonico geresnis. O ko toks sony brangus truputi? Ai dar pas sony visokiu navarotu daugiau.
  P.S. paziurejus i plazma panasonic tai akys raibsta nuo vaizdo ir spalvu tobulybes. Bet kai pamaciau kiek elektros siurba: ~200W <, o led lcd 90W< 42'' tai fantazija atsoko ir kaina jau nuo netoli 3k lt prasideda :D


 23. narsyk.net
  Dec 13, 2011

  Esu girdejas, kad plazma labiau gadina akis, beto daugiau ten "blogybiu" spinduliuoja. Kaip yra is tiesu?


 24. sadmantas@yahoo.com
  Dec 15, 2011

  Autoriau gal gali patart koki LCD LED pasirinkt kad galeciau per ji prisijungt internetine lt televizija, nes gyvenu ne lietuvoje.Taipagrindinis reikalavimas kad butu galimybe jungtis prie neto.Skaiciau kad ta ethernet jungtis tai tik teliko softui atsinaujinti. kalba apie samsung d5000 serija. domina 40-42coliu aciu. kaina iki 600eur.

  mantas


 25. maras
  Dec 15, 2011

  Sveiki, pasirinkau tel. PHILIPS 37PFL4606H, kapi jusu nuomone apie ji, kaip suprantu kontrastas 1:100 000 didels reiksmes nevaidina? gal galit atsakyti elektr.pastu marius.stackauskas@gmail.com Aciu


 26. Vitalijus
  Dec 20, 2011

  Geras šitas televizorius. Anglijoj "What Hi-Fi? Sound and Vision" apdovanojimuose išrinktas 2011 metų televizoriumi. Draugas nusipirko ir vargo nemato, be to, gyvai šis televizorius žymiai gražesnis nei nuotraukose ar pristatomuosiiuose video. Aš ant dienų taipogi planuoju jį įsigyti, radau už ~3,1k + 200 lt vertės kuponu vienoj internetinėj parduotuvėj


 27. Kristijonas
  Jan 15, 2012

  Dėkui už straipsnį, pravers :) Siūlau pataisyti gramatinę klaidą – du kartus vietoje "jei" (jeigu) parašėje "jai" – kas reikštų "kam? – jai". Sėkmės!


 28. Aidas
  Jan 28, 2012

  Labai geras straipsnis ;) Beje Panasonikas savo plazminems G11 panelems garantuoja nepriekaistinga 100 000 valandu darba.
  Turim 50 coliu PDP Panasonika ir virtuveje 26 coliu LCD Samsunga. Tai visa seima pripazista, kad paziurejus didziaja plazma, mazaji LCD ziureti nekomfortiska (nors buvom anksciau iprate, kad kuo mazesnis kineskopinis tuo rodydavo geriau. Turejom salione 32 coliu Sony black trinitrona, o virtuveje 24 coliu Sony trinitrona). Tai ar tas, ar tas kineskopinis, anksciau rodydavo vienodai puikiai. O dabar isijungus LCD is karto pasijunta spalvu nenaturalumas ir saltumas, po to jau akys pripranta ir viskas atrodo ok. Dar vienas niuansas, kad ant prastu analoginiu signalu LCD is karto rodo daug blogiau nei plazma (triuksma stiprina nerealiai :() tai paziurejus virtuveje LCD ir isijungus salione plazma pasijunti, kaip rojuje, o dar plius dydis… Dar skirtumas tar Panasoniko ir Samsungo jauciamas visur. Samsungui ziauringai ilgai persijungineja kanalai, ilgiau reikia laukti kol isijungs is tinklo, baisiai nepatogus meniu ir t.t. (norejau pirkti Sony, bet pataupiau, dabar gailiuosi)
  Tai jei pirkti dideli TV tai vienareiksmiskai Panasonik plazma, arba jei dar yra galimybes Pioneer plazma, o jei pirkti maziuka tai galima ir LCD Led, bet tik Sony.


 29. Ramūnas
  Jan 28, 2012

  O kaip CRT?


 30. pipire
  Feb 01, 2012

  labai naudinga informacija!


 31. Audre
  Feb 18, 2012

  I kokius parametrus reiketu atkreipti demesi perkant NE 3D,o paprasta,bet dideli televizoriu(virs 50'' ar daugiau) ?


 32. anonimas
  Mar 20, 2012

  Įsimeskit blogesnes vaizdo kokybes klipą į LCD ir pamatysit kaip vaiduokliai iš paskos vaikšto,nereikia net siaubo filmų žiūrėti.Arba pamatysit daug,daug susiliejusių kvadratelių.Nemanau,kad jau dasigyvenom,kad viskas būtų rodoma HD raiška.


 33. gugis
  Mar 20, 2012

  LED el.sanaudos pilna raiska 42 coliu apie 130w,PDP 42 coliu apie 230w.Is tikro ziauriai didelis skirtumas?Gal reiktu pirmiausia normalius saldytuvus isigyti,o tik po to skaiciuoti el.sanaudas?


  • Mark
   Mar 21, 2012

   Neaišku nei kokius modelius matuoji, nei kelintų metų modelius, nei koks šviesumas nustatytas ir pan. Žodžiu skaičiai iš lempos nieko nepasako


 34. ozas007
  Apr 06, 2012

  sveiki,gal kas zinote kokiu atsiliepimu apie si teleka.Samsung PN63C7000. nusipirkau ir kol kas tikrai nerialiai dziaugiuosi,bet pirkau labai pigiai tai noreciau pasidometi gal kas turite kokiu atsiliepimu.


 35. antaris
  Apr 08, 2012

  na pirkau 43 coliu plazini samsunga uz 1550 elektromarke pridaviau sena sony sugedusi-akcija cia tai 150 nuleido-brolis led pirko 32 coliu uz 2000 tai jis gyvena 2 musu namo aukste as 1 ;nuo tos pacios lenkiskos antenos abu pajungti—-skirtumas kazkoks kosminis tiesiog ledas rodo kaip belarus traktorius o plazminis kaip ferari ar porse abu beje tv samsungai2 012 metu naujienos tik ji pirko anksciau ir dabar nagus grauzia kad patikejo melu apie plazminius beje sanaudos 112 w plazmos skaitau visai nebaisiospagal kaina panasiai rodantis ledas but apie 4-5 tukst–juk tokio skirtumo ant elektros ir per 100 metu neisleisi – o nusipirkes vos uz pusantro tukst.kad ir po 10 metu pakeist galesi ant naujesnio nebus gaila -mantai juokas iki zemes —-koks 60 kilovatu ekonomijos aktualus kad pirktum lcd uz 3000 ar 4000


  • Jolka
   Oct 25, 2012

   Gal nesvaik su savo 112w


 36. Eiris
  May 13, 2012

  tai vis tik ka rinktis, tarp plazmos ir led. jei nepataupant pinigu, mazam kabariui, bus jungiami usb, hdd, internetas. siaip noreciau 117cm, didesnis butu jau per didelis. dekui uz patarimus


 37. doncius
  May 27, 2012

  Sony kdl -650bae2 geras modeliukas40


  • betmans
   May 29, 2012

   turiu panasonic viera vt20 42 coliu plazma o mano tevai samsunga led 42 coliu tai skirtumas labai didelis ziurint skaitmenine televiza, ryskesnis, tikroviskesnis,ir be trukdziu vaizdas plazmoje mano tevai net gailisi kad pirko led sako gal nori keistis :) ape ilgaamziskuma manau net neverta galvot tiek led tiel plazma laikys kol pakeisit i kita arba patys sugadynsit , u vizdilto led arba plazma nebesinores beturet juk tehnologijos nestovi vietoij pirksim oled kai kainos bus tokios kokios dabar led ar plazma o siuos mesim lauk kaip padarem su kineskopais :)


 38. KZK
  Jun 19, 2012

  Viena Problema ant pdp televizoriu pastoviai zurint pvz tv3 Palieka iskepes ant pleveles jo zenkliukas Siaip geriausia LED


  • Jolka
   Oct 25, 2012

   Ar tu bent turi ta plazma,kaip tu mini TV3 tai sito zenkliuko net teoriskai neimanoma isdeginti nes kas 15 minuciu reklamos ir to zenkliuko nera.Turiu jau antra plazma ir tikrai nesaugojau tai tikrai niekas nera isdege, o jei kokios smulkmenos atsiranda tai pavarineji kelias minutes tas juostas ir viskas dingsta.


 39. Saulius
  Aug 16, 2012

  Sveikas Mark, planuoju pirkti televizorių, bus kabinamas ant sienos. Biudžetas- 4000-4500lt. Nesvarbu plazma ar led, svarbiausia vaizdo kokybe. Bus žiūrima skaitmenine kabeline. Kambario dydis virš 30kv,. atstumas iki tv bus apie 7-9m. Tai kokį modelį rinktis? Ačiū.


 40. agne
  Oct 26, 2012

  Sveiki,norejau pasidometi,apie plazminius televizorius tik bloga esu girdejus,kad labai gendai ir panasei,tipo patys blogiausi,noriu vyrui nupirkti dovanu televizoriu rinkausi tarp LED ir LCD 3D,dabar paskaiciau si straipsi ir susidurinau…o kodel plazmos daug pigesnes? ir parduotuvese kai paklausi asistento patarimo sako tik nepirk plazmos? patarkit?nes as nieko nenusimanau…aciu


 41. Laima
  Dec 23, 2012

  Turime 9-os kartos Pioneer. Pirkom prieš kelis metus, iki šiol esame labai patenkinti :) Dabar ieškojom tv į miegamąjį, apie 32'', nežiūrėjom į biudžetą, norėjom komfortiško vaizdo ir Smart TV. Kiek apžiūrėjom TV, pagal žiūrėjimo malonumą mums LED neprilygsta plazmai. Turbūt teks rinktis 42'' Panasonic VT, deja šios įstrižainės TV Vilniaus parduotuvėse neradom.


 42. Algis
  Jan 05, 2013

  dekui


 43. nuolaidos
  Mar 01, 2013

  Tai taip išeina, kad led mažiau akis gadina?

Leave a Reply